Fruittaartjes

Deze week een nieuw recept met heerlijke Abbot Kinney’s kokosyoghurt. Deze fruitige taartjes zijn een echte traktatie en passen perfect bij de warme, zomerse dagen die eraan zitten te komen! De bodem bestaat uit rauwe noten, kokos en dadels waardoor dit gezonde taartjes vol voedingsstoffen zijn! Geen suikerdip of opgezette buik (zoals bij reguliere gebakjes) maar een voldaan, langdurig verzadigd gevoel en energie! Door de taartjes te vullen met romige kokosyoghurt & verse vanille wordt het pas écht een hemels gebakje!

Haal de ingrediënten dus in huis zodat je dit weekend op deze vrolijke taartjes kunt trakteren! 🙂 

Voor 4 stuks/4 personen (diameter van 10 cm):  

Bodem:

  • 100 gram rauwe amandelen
  • 25 gram kokosrasp
  • 100 gram zachte Medjoul dadels (ontpit)
  • snufje zeezout

Vulling:

  • 12 eetlepels kokosyoghurt (verkrijgbaar bij EkoPlaza)
  • 1 verse vanille-boon
  • 2 eetlepels rauwe bio honing
  • 200 gram gemengd vers (zomer)fruit (zoals aardbeien, blauwe bes, frambozen, kiwi, mango etc.) en eventueel verse munt

Zo maak je het:

  • Doe de Medjoul dadels en de amandelen in een keukenmachine en laat dit draaien totdat er een kleverig deeg is ontstaan
  • Voeg de kokosrasp en een snufje zeezout toe en laat nogmaals even draaien totdat alles goed gemengd is
  • Verdeel het deeg over 4 quiche- of taartbodempjes (met een diameter van 10 cm) en druk dit stevig aan
  • Laat de taartbodempjes opstijven in de vriezer terwijl je de vulling maakt
  • Doe de kokosyoghurt samen met het merg van 1 vanille-boon en 2 eetlepels honing in een kom en meng dit goed
  • Haal de opgesteven taartbodems voorzichtig uit de vormpjes en zet ze op een mooie schaal of op bordjes
  • Verdeel de vulling over de taartbodempjes (ongeveer 3 eetlepels per bodem)
  • Verdeel vers fruit naar keuze over de taartjes en druppel er eventueel wat extra honing over
  • Laat de taartjes eventueel nog even opstijven in de koelkast

Enjoy!!

Tips:

  • Notenallergie? Gebruik dan zonnebloempitten in plaats van amandelen in de bodem.
  • Geen kokosyoghurt voor handen? Dit recept gaat ook prima met geiten- of (Griekse) schapenyoghurt. Of gebruik de dikke ‘room‘ uit een blik biologische, volvette kokosmelk. 
  • De taart- en quiche vormpjes met losse bodem van Dille & Kamille zijn een aanrader. Zo krijg je de taartjes gemakkelijk uit de vorm.

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

Processed with VSCOcam with f2 preset

4 gedachtes over “Fruittaartjes

  1. Pingback: Review: Kokosyoghurt Abbot Kinneys

  2. Pingback: Sticky Spicy Energy Bars + winactie Yogi & Yousef |

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s