By Lima / Haarlem

Tijd voor een nieuwe healthy hotspot! En niet zomaar een, misschien wel mijn nieuwe favoriet! By Lima vind je in Haarlem (sowieso een erg leuke stad!) in een karakteristiek oud pand op de Zijlstraat. Je kunt bij By Lima terecht voor ontbijt, lunch en borrel.

Van het kleurrijke interieur vol verse bloemen kun je niet anders dan vrolijk worden. Datzelfde geldt voor de menukaart; wat een prachtige gerechten staan hier op. Van pompoen-pannenkoekjes met walnoten en ahornsiroop, chai spiced winter porridge, zuurdesembrood met pompoen-humus & granaatappel tot bananenbrood. Wat een feest!

Ook carnivoren kunnen hier terecht; zo was mijn vriend helemaal in zijn nopjes met het  kippengehaktbrood met roombrie & cranberry mosterd.

Daarnaast maken ze bij By Lima heerlijke cold pressed sapjes, smoothies, chai latte’s met amandelmelk, gebakjes en taarten. Alles wordt zoveel mogelijk gemaakt van biologische seizoensproducten en zonder geraffineerde suikers en E-nummers. Ook kun je hier de enorm lekkere taartjes van Sharp Sharp proeven (ik zwichtte voor de Bounty variant ;)).

Er zit niets anders op; ik moet minimaal nog 8x terugkomen om alles op de kaart uit te proberen. Maar dat is beslist geen straf! 😉

Update: inmiddels heb ik ook de high-tea uitgeprobeerd. Dikke vette aanrader!!  Een hartige gang met goddelijke broodjes (ook glutenvrij op verzoek) inclusief een soepje gevolgd door een zoete ronde met allerlei raw taartjes, onbeperkt thee en 1 sapje naar keuze. 

Ben jij al eens bij By Lima geweest? Laat me hieronder weten hoe jouw ervaring was.

By Lima

Zijstraat 65 Haarlem

Elke dag geopend van 08:00 uur tot 18:00 uur (op zondag van 09:00 uur tot 18:00 uur)

Volg By Lima ook op Facebook & Instagram voor vrolijke foto’s die je doen watertanden!

 

Photos, text and recipes copyright © Personal Foodcoaching/Marianne Elfrink

IMG_3475-2

IMG_7428

hartige ronde van de high-tea

IMG_3458-2

Chai spiced winter porridge

IMG_3416-2

IMG_3412-2

IMG_3445-2

Prachtige tegelvloer

IMG_3413-2

IMG_3452-2

IMG_3498

Héérlijk Bounty taartje van Sharp Sharp

 

IMG_7464

zoete ronde van de high-tea

Photos, text and recipes copyright © Personal Foodcoaching/Marianne Elfrink

3 gedachtes over “By Lima / Haarlem

  1. Pingback: Chai boekweit-pap met peer |

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s